Két napja, az éjszaka közepén írtam az alábbi levelet. Egy barátom azt kérte, hogy magyarázzam el benne ismerőseinek - akikkel másnap találkozik, és akik történetesen nők - hogy mi is az a hormonális egyensúly, és hogy általában milyen lehetőségek közül választhat az a nő, akinél felborul. Pár személyes utalás kivételével itt a levél: 

Kedves Hölgy – ugye tegeződhetünk, így, ismeretlenül is? – kedves Hölgy, kedves Olvasó, aki most ezt a nagyon személyes hangú bejegyzést olvasod, légy üdvözölve! Kifejezetten neked írok most éjszaka. És azért írok neked, mert nő vagy. Nő vagy, és átérzed mások gondját-baját, fájdalmát, betegségét. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gyógyszerész vagyok. Elméleti szakember és gyakorló/gyakorlati természetgyógyász, panaszok tudója, meghallgatója, enyhítője, elhárítója. És azért szólítalak meg, mert valaki számára – egy másik nő számára – te hiteles információforrás vagy, amikor egy bizonyos szerepben jelensz meg. Tanfolyamtársuk vagy, munkatárs, anya, nagynéni, unokahúg, szomszédasszony, a távolsági busz pirosdzsekis utasa, a kedves lány, aki mindig egy tepertős pogácsát vásárol, és még ezernyi más. Hány nőt ismersz? Rengeteget. Oszd őket két csoportba: 50-51 éven inneniekre és túliakra. 

Vagyis olyanokra, akik még innen vannak a menopauzán, és akik már együttélnek vele. Az első csoportnak – amelyet reproduktív korúaknak is szoktak nevezni –, az első csoportnak jó eséllyel felerészben vannak különböző női problémái. Akkor is, ha éppen nem tudnak róla. Akkor is lehetnek cisztáik, kezdődő endometriózisuk, fejlődhet bennük mióma, vagy éppen-csak-egy-kicsit rendetlenkedhet a pajzsmirigyük, és így tovább. A másik csoportban, az 51-52 év fölöttiekben meg… ők azok, akik már átestek a csöndesebb vagy viharos változásokon, nos az ő szervezetükben meg száz százalék az esély, hogy valamilyen bekövetkezett vagy bekövetkező probléma miatt segítségre lenne szükségük. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miért ez a komor kép? Mert az a hormon, az a jótékony anyag, amely mindannyiunknak (igen, nekünk férfiaknak is) védőangyalunk, a progeszteron, amelyből minden nemi hormonunk, sőt a mellékvesénk által termelt létfontosságú hormonjaink is képződnek, az a nők szervezetében fiatalabb korban is nagyon esetlegesen termelődik. Azután meg teljesen eltűnik belőle. 

Tizenöt éve foglalkozom a progeszteronnal, három éve nagyon intenzíven. És átéltem, hogy jóideig nem volt semmilyen igazi segítség a hiányára. Ó, a hivatalos orvostudomány és a gyógyszergyárak folyamatosan próbálkoztak a hormonhiány enyhítésével! De a mesterséges hormonpótlás semmilyen formában nem vált be igazán. Pedig a hormonok alkalmazásának kezdete eltelt 60 év alatt kísérletekben nem volt hiány. Hiszen a bajbajutott nők rendkívül jó és szófogadó kísérleti alanyoknak bizonyultak! A próbálkozások egyre nagyobbak lettek, mert amikor befejeződött egy hosszú vizsgálatsorozat, az eredmények sosem a várakozásnak megfelelően alakultak. És mindig voltak orvosok, akik azt mondták, hogy ez az egész egyszerűen rossz: túl sok a mellékhatás! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A legutolsó, legnagyobb vizsgálat a Million Woman Study volt Angliában. Ez volt a világon az eddigi legnagyobb ilyen akció: 1996 és 2001 között több mint egymillió 50 év körüli nő bevonásával indult. A cél a mesterséges (a természetben nem létező) hormonokkal való hormonpótlás hatásainak tanulmányozása volt. És most ide kell másolnom egy mondatot angolul is a hivatalos megállapítások közül: 

„Follow-up of over 1 million women in the Million Women Study confirmed findings from other recent studies that women currently using HRT are more likely to develop breast cancer than those who are not using HRT”. 

Vagyis: „a Million Women Studyban résztevő több, mint egymillió nő követő vizsgálata megerősítette[1] [2] [3] más, korábbi vizsgálatok eredményeit: azok a nők, akik mesterséges hormonpótló terápiát kapnak, nagyobb eséllyel lesznek mellrákosak, mint azok akik nem”. 

És egy eredmény: 

„Use of HRT by women aged 50-64 in the UK in the decade from 1993-2003 resulted in an estimated 20,000 extra breast cancers.” 

"Az Egyesült Királyság területén 1993-2003 között kezelt 50-64 éves nők között a hormonpótlás-terápia kb. 20.000 extra mellrákos esetet[4] eredményezett."

 

A fenti megállapítás a Million Women Study hivatalos weboldalán található. 

De hát akkor mi a megoldás? Van-e egyáltalán?

 

Igen, van. És úgy tűnik, hogy ez a természetes progeszteron alkalmazása.

 

Amely ott van minden sejtünkben, és szerteágazó, tudományos szenzációt jelentő jótulajdonságait csak az utóbbi évek kutatásai kezdik felderíteni. Azonkívül nincs semmilyen mellékhatása! Hogyan is lenne, amikor a terhesség alatt, főleg a második trimeszter felétől a kismamának szinte a fülén folyik ki, annyi van a szervezetében! A progeszteron maga a színtiszta egészség! Igen, csakhogy a mainstream médiában nem valószínű, hogy egyhamar találkozni fogsz vele... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Van viszont egy tanfolyam, egy gyakorlatközpontú, workshoppal is bővített alkalom, ahol két teljes nap alatt a legfontosabb élettani, biológiai alapok elsajátíthatók, és az itt megszerzett ismeretekkel és a követő konzultációkkal már biztonsággal igazodsz el a információk között. (...)

Kedves Olvasó, kedves Hölgy, ha többet szeretnél tudni a természetes hormonpótlásról és a tanfolyamról, akkor hívj bátran... A levél átadója ismeri a számomat.

 

Tisztelettel és szeretettel üdvözöllek:  

dr. Petendi Zsolt, gyógyszerész

 

 Eddig a levél. Rövidesen a blog olvasóinak is megteremtjük a regisztráció és a közvetlen kapcsolatfelvétel lehetőségét.

 

[1] Beral V, Banks E, Reeves G (August 2004). "Effects of estrogen-only treatment in postmenopausal women". JAMA 292 (6): 684; author reply 685–6. doi:10.1001/jama.292.6.684-a. PMID 15304460.

[2] Banks E, Beral V, Reeves G (December 2004). "Published results on breast cancer and hormone replacement therapy in the Million Women Study are correct". Climacteric 7 (4): 415–6; author reply 416–7. PMID 15799614.

[3] Gray S (October 2003). "Breast cancer and hormone-replacement therapy: the Million Women Study". Lancet 362 (9392): 1332; author reply 1332. doi:10.1016/S0140-6736(03)14598-9. PMID 14575993

[4] A Million Women Study hivatalos weboldala: http://www.millionwomenstudy.org/study_progress/

 

A bejegyzés trackback címe:

https://drpetendi.blog.hu/api/trackback/id/tr281695455

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

manoka17 2010.03.11. 12:25:22

Kedves dr. Petendi,
milyen telefonszámon vagy email címen érhető el?
Üdvözlettel és köszönettel
V.Viktória

Hosser Mária 2016.01.26. 08:13:26

@manoka17: Mikor és hol lesz előadása,szeretném megtudni,mert többen is mennénk. Vagy hol lehet még Önnel találkozni?

Hosser Mária 2016.01.26. 08:14:03

Mikor és hol lesz előadása,szeretném megtudni,mert többen is mennénk. Vagy hol lehet még Önnel találkozni?
süti beállítások módosítása